بلاگ

دعا برای ترک خودارضایی

دعا برای ترک خودارضایی

دعا برای ترک خودارضایی

تا به حال چیزی درباره دعا برای ترک خودارضایی شنیده‌اید؟ ممکن است در عنوان بعضی از مقالات این جمله را دیده باشید “7 دعا برای ترک سریع خودارضایی” و یا عنوان‌هایی از این قبیل محتوا؛ البته بسیاری دعا را روشی تضمینی می‌دانند. اما چه دعایی برای ترک خودارضایی بهتر جواب می‌دهد؟

 

خودارضایی

در مقالات قبلی سایت راهبری و همچنین در دوره ترک خود ارضایی به طور کلی مکانیزم خودارضایی را تعریف کردیم. خودارضای ارتباط مستقیمی با طرز فکر و فعالیت جسمی فرد دارد.

البته ژنتیک، سبک زندگی و رژیم غذایی نیز تاثیر گذار هستند. با این حال هیچ ارتباط مستقیم و غیر مستقیمی بین خودارضایی و دعا وجود ندارد.

خودارضایی کردن یک مسئله و نیاز طبیعی است اما اعتیاد به آن یک معذل است و نتایج و پیامدهای بدی در پی دارد. با این حال در تمام شرایط دعا برای ترک خودارضایی کاملا افسانه و یک خیال باطل است.

ترک خودارضایی همانطور که در دوره‌ آموزشی‌مان گفته‌ایم نیازمند اراده، تمرین و پیگیری است، نه یک جا نشستن و دعا کردن.

 

پس چگونه خودارضایی را ترک کنیم؟

بسیاری از افراد که در پی این هستند شما با دعا بتوانید خوداراضایی را ترک کنید، صرفا در حال فروش رویا هستند. برای ترک شما باید از نظر ذهنی خود را تغییر داده و با تمرین این عادت را ترک کنید.

اگر کسی می‌گوید دعا کنید و فلان ذکر را مدام تکرار کن درواقع هدف وی جلب توجه شما از عوامل تحریک کننده روزانه که منجر به خودارضایی می‌شوند به سمت ترک خودارضایی است. شما می‌توانید به سادگی با کنترل افکارتان این معذل را ترک کنید.

 

اعتیاد به خودارضایی

اعتیاد به خودارضایی همان عادت به خودارضایی است. هنگامی که شما مدام فرایندی را تکرار می‌کنید این موضوع در ذهن ناخودآگاه شما به عنوان یک عادت ثبت می‌شود و بدن شما به شما دستور می‌دهد که این کار را فورا انجام بدهد. در صورتی که اگر انجام ندهید مغز آلارم خطر می‎دهد!

در واقع این به دلیل برنامه ریزی مغزی شما است. به احتمال زیاد در مدت زمان طولانی شما مدام سعی در ترک خودارضایی داشته‌اید اما باز به سمت آن برگشته و در مغز شما این موضوع ثبت شده که بدون خودارضایی نمیتوانید تحمل کنید.

پس یک عادت بد و مخرب توانسته است سیمکشی‌های مغز را تغییر داده و باعث شود که شما بدون هیچ قدرت اراده‌ای برای کنترل ذهن و جسمتان، مدام و مدام خودارضایی کنید و هردفعه ترک کردن آن باعث غرق شدن بیشتر شما در آن شود.

 

خودارضایی | ترک بدون برگشت

  • در ابتدا این را مشخص کنید که واقعا قصد دارید آن را کنار بگذارید یا خیر؟
  • سپس افکاری که میگوید دعای توبه برای ترک خودارضایی وجود دارد را رها کنید.
  • سعی کنید که عادت مخرب خود را با عادت خوب جایگزین کنید. در مقاله ورزش و خودارضایی به شما آموزش دادیم که ورزش میتواند به ترک خودارضایی کمک کند. پس می‌توانید عادت به خودارضایی روزانه را به عادت به دویدن روزانه یا ورزش روزانه جایگزین کنید.
  • سپس روزی این موضوع کار کنید، هروز و هروز. در طولانی مدت ناامید نشده و در کنار آن از داروی موجود در سایت ما استفاده کنید.
  • همچنین دوره ترک خودارضایی سایت راهبری را تهیه کرده و تمام تمرین‌های آن را متعهدانه انجام دهید.

سخن پایانی دعا برای ترک خودارضایی

در مسیر ترک خودارضایی اگر دچار ناامیدی شدید به دعا برای ترک خودارضایی فکر نکنید؛ فقط به این فکر کنید که چه مدت به خودارضایی اعتیاد داشته‌اید؟

پس ترک آن نیز نیاز به زمانی معقولانه دارد. بدانید که برای از بین بردن عادات منفی و مخرب، باید صبور و امیدوار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید