بلاگ

داروی ترک خودارضایی

داروی ترک خودارضایی

داروی ترک خودارضایی

بسیاری از افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند بعد از اینکه بارها و بارها تصمیم به ترک خودارضایی گرفتند و نتیجه‌ای نداد به دنبال دارو می‌گردند.

به نظر شما چه دارویی باعث می‌شود که افکار جنسی شما خاموش شود؟

یا اینکه چه دارویی باعث می‌شود مغز شما بفهمد که دچار اعتیاد شده، افسار زندگی از دست شما خارج و مغزتان قادر به کنترل افکار جنسی نیست؟

 

دارو ترک خود ارضایی

داروی گیاهی ترک خود ارضایی

خودارضایی برای رفع نیاز جنسی توسط خانم‌ها و آقایان در سنین مختلف اتفاق می‌افتد. هیچکس در ابتدا نمی‌فهمد که معتاد به این عمل شده است. اما زمانی که به مطلبی در اینستاگرام یا گوگل برمیخورد که از اراده قوی صحبت می‌کند، تحت ترشح هورمون‌هایی درون ذهن تصمیم به کنار گذاشتن این عمل می‌گیرد.

اما چند روز بیشتر دوام نیاورده و دوباره با بهانه‌های مثل : حوصله‌ام سر رفت، بیکار بودم، دلم خواست، نیاز داشتم، تنهام و از این قبیل موارد عمل خود را توجیه کرده و دوباره خودارضایی می‌کند.

اما اینجا است که مغز پیامدهای منفی و عذاب وجدان را به شما القا می‌کند و تازه می‎‌فهمید علاوه بر اینکه چقدر سست عنصر و بی اراده‌اید، اعتیاد به خودارضایی هم دارید!

 

روانشناسی ترک خودارضایی

کمتر افرادی تصمیم می‌گیرند که برای ترک این عادت بد به روانشناس مراجعه کنند. کسی دلش نمی‎خواهد رو بروی فرد دیگری بنشیند و بگوید من اعتیاد به خودارضایی دارم.

کسی دلش نمی‌خواهد به  داروخانه برود و بگوید لطف می‌کنید داروی ترک خودارضایی به من بدهید؟

بنابراین باید همه چیز در ایده‌ال ترین حالت ممکن با بهترین روش حل شود. در ابتدا باید بدانید که خیلی از مردم دچار اعتیاد به این عمل هستند و هر کس دلایل خاص خودش را دارد. اما این موضوع خجالت ندارد. درواقع تنها نیازمند دارو و درمان است.

 

قرص ترک خودارضایی

دارو ترک خودارضایی

برخی از مردم داروی ترک خودارضایی را تحت نام قرص ترک خودارضایی به فروش می‌رسانند. بهتر است خودتان را درگیر این داروها نکنید فقط سعی کنید کنترل و ذهن و زندگیتان را در دست بگیرید.

اعتیاد به این عمل با دارو رفع و رجوع نمی‌شود. دارو می‌تواند تستسترون بدن شما را افزایش یا کاهش دهد اما میل به انجام این عمل در دراز مدت به یک عادت برای بدن شما تبدیل شده است و اگر خودارضایی نکنید مغزتان احساس می‌کند از منطقه امن خودش خارج شده و شما را مجبور به انجام مجدد این کار می‌کند.

تا بحال شده که بیش از یک هفته خودارضایی نکنید؟ به یکباره در تنهایی ذهنتان شما را گیر آورده و کسی درون سرتان فریاد زده که:

  • چرا این کار را نکنیم؟
  • ما بهش نیاز داریم!
  • الکی میگن مضره!
  • بیا انجامش بدیم!
  • هرموقع بخام میتونم بزارمش کنار ولی الان نمیخام!

جامعه پزشکی به عنوان داروی ترک خودارضایی ریسپریدون، سدیم والپروات و سرترالین را پیشنهاد می‌کند. این داروها تاثیر 100% ندارند و هر کدام از آن‌ها عوارض خاص خودشان را نیز دارند. مسئله اعتیاد به دارو نیز وجود دارد که باید قبل از مصرف به آن توجه کنید.

 

داروی گیاهی ترک خودارضایی

داروهایی گیاهی درواقع همان دمنوش‌ها یا ادویه‌هایی هستند که طبع سردی دارند. بسیاری از دانشجوها همیشه به من میگن که بس غذاهای پر از کافور سلف رو خوردم خسته شدم. این جور موارد گیاهی کمی میل جنسی را پایین می‌آورند. اما درمان این درد درون مغز شما است.

شما با داشتن یک لایف استایل سالم می‌توانید به بهبود کیفیت مغزتان کمک کنید. به عنوان مثال نیاز نیست دنبال داروی گیاهی برای ترک خودارضایی باشید، به جای اینکار، سعی کنید رژیم غذایی پر از کربوهیدرات، چربی و فست فود را کنار بگذارید، یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید و برای اینکه افکار جنسی به شما حمله نکنند از خواندن، دیدن و شندین مطالب جنسی به شدت بپرهیزید.

بهتر است یکی از مهم ترین مسائل زندگیتان که کمی دچار بی‌نظمی شده است را انتخاب کنید و برای درست کردن و نظم دادن به آن تلاش کنید. یک دوره آموزشی جدید ثبت نام کنید و روی مهارت هایتان کار کنید.

 

درمان خودارضایی در طب سنتی

دارو برای ترک خودارضایی چه به صورت قرص یا گیاهی نمی‌تواند به طور کلی باعث اجتناب از خودارضایی شود. برای کنار گذاشتن این عادت می‌توانید با یک کارشناس یا روانشاس صحبت کنید.

همچنین می‌توانید دوره ترک خودارضایی سایت ما با تدریس دانیال نظامی را تهیه کنید.

داروهای ترک باعث کاهش میل جنسی، کنترل رفتار، افزایش ثبات و … می‌شوند. همه این داروها هدفشان آرام کردن ذهن است. یا گاها این داروها خواب آور هستند. اما ممکن است شما بعد از استفاده از دارو بخواهید با ذهنی آرام و قبل از خواب خودارضایی کنید!

دیدگاهتان را بنویسید