بلاگ

خود ارضایی در پریودی

خود ارضایی در پریودی

خود ارضایی در پریودی | عوارض خودارضایی در دوران پریودی

خطرات یا مالش درپریودی ممکن است برای هر خانم اتفاق افتاد باشد. به دلیل تخمک گذاری ممکن است برخی از خانم‌ها قبل ، حین یا بعد از پریود دچار برانگیختگی باشند. بنابراین در شرایطی دست به اقدام خودارضایی می‌زنند.

در این مقاله به طور کامل به شما در این باره توضیح می‌دهیم.

 

مالش در زمان پریودی و قاعدگی

به مالیدن دستگاه تناسلی و رسیدن به انزال در زمان پریودی، مالش و یا خودارضایی می‌گویند. برخی خودارضایی را با دست یا با ابزار خاص انجام می‌دهند. در هر دو مورد خودارضایی در این دوران مضر است.

 

خودارضايي دوران پریودی و قاعدگی

 

خود ارضایی در پریودی

یکی از عواقب اصلی و مهم ارضا شدن در این دوران عفونت است. برخی فکر می‌کنند خون پریود کثیف و نجس است؛ این تصور کاملا غلط است. هنگامی که تخمک گذاری اتفاق می‌افتد دیواره رحم ضخیم می‌شود؛ اگر بارداری صورت نگیرد تخمک رها شده و دستور از بین بردن دیواره رحم صادر می‌شود. بنابراین بافت ضخیم از بین رفته و این منجر به خونریزی خواهد شد.

حین پریود سیستم ایمنی بدن ضعیف است. زیرا بدن برای نگه داری تخمک، قبل از آن، سیستم ایمنی را کاهش داده و در چنین شرایطی خانم‌ها ممکن است درد و خونریزی شدید داشته باشند. در هر دو صورت بدن در حالت آسیب است؛ با خودارضایی ممکن است باعث شوید باکتری یا قارچ ها بهتر به درون بدن شما نفوذ کنند.

ورود باکتری و قارچ به بدن باعث بروز التهاب شدید تر می‌شود و عفونت را به دنبال دارد.

 

عفونت ویروسی

اگر خودارضایی را کسی دیگر برای شما انجام دهد و ابزار یا دست وی آلوده به ویروسی خاص باشد؛ این برای بدن ضرر دارد. ویروس ها ماندگار تر از قارج و باکتری هستند و خطرات آن ها شدیدتر است.

 

پرخشاگری

طی این دوران هورمون‌ها در حساس ترین حالت خود قرار دارند. بنابراین ممکن است با انقباضات ناشی از خودارضایی هورمون‌ها حساسیت بیشتری نشان داده و فرد عصبی و پرخاشگر شود.

 

افسردگی

یکی از شایع ترین عوارض خودارضایی افسردگی است. مخصوصا اگر فرد دین داری باشید زیرا اکثر دین‌ها خودارضایی را منع کرده‌اند. حال اگر به این عمل که تحت غریزه شما اتفاق می‌افتد دست بزنید، ممکن است بیشتر از قبل دچار عذاب وجدان شوید.

طی دوران پریود به دلیل تغییرات شدید هورمونی؛ خلق و خوی فرد ضعیف و آسیب پذیر است. حال اگر عاملی دوم باعث افزایش این کاهش انرژی و تضعیف خلق و خو شود؛ افسردگی با شدت بیشتری به سراغ شما می‌آید.

 

خونریزی

در برخی افراد ممکن است که خودارضایی باعث تشدید خونریزی شود. البته برخی افراد متوجه قطع خونریزی نیز می‌شوند. انقباضات رحمی باعث تحریک عروق خونی و دیواره رحم شده و خونریزی را تشدید می‌کند.

 

درد شکم و سینه

در حالت نرمال طی این دوران بدن درد زنان شدید است. بیشتر به دلیل گرفتگی ها، خانم‌ها شاهد درد شدید شکم و سینه هستند. این دو عامل موجب کاهش لذت حین خودارضایی شده و مانع از انزال می‌شود. بنابراین عصبانیت و ناراحتی فرد افزایش پیدا‌کند و ممکن است درد وی شدید تر شود.

 

آسیب به بکارت

در این دوران پرده بکارت در حساس ترین حالت خود قرار دارد. درواقع خون پریود که پشت پرده قرار دارد در حال فشار وارد کردن به بکارت است. اگر خودارضایی شدیدی داشته باشید. ممکن است به بکارت خود آسیب زنید و اصلا متوجه از بین رفتن آن نیز نشوید.

 

کاهش انرژی

همانطور که گفته شد طی این دوران سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است. به دلیل دردهای پریود، انرژی شما نیز در سطح پایینی قرار دارد. بنابراین با خودارضایی انرژی شما بیشتر کاهش پیدا کرده و این ممکن ضعف در بدن می‌شود.

البته این کاهش انرژی ممکن است باعث درد بیشتر عادات ماهانه نیز شود.

 

آیا ارضا شدن در زمان پریودی باعث نازایی میشود؟

خود ارضایی در پریودی

زمان پریود برای زنان کمترین احتمال بارداری را به همراه دارد. بارداری مربوط به فعالیت تخمدان ها است. اگر فردی دچار نازای شود، به تنبلی تخمدان یا عوامل دیگر سلامت وی باز میگردد.

ارضا در این دوران باعث نازای نمی‌شود؛ و هیچ دلیل علمی برای این سوال وجود ندارد و ثابت نشده است. اما به طور کلی همیشه در موضوعات پزشکی استثناهایی وجود دارد. بنابراین باید تمام عوامل را در نظر بگیرید.

مطالعه مقاله خودارضایی در دوران بارداری

 

سخن پایانی خودارضایی دوران قاعدگی و پریودی

خود ارضایی در قاعدگی

طی این دوران ضمن اینکه رحم شما خونریزی دارد؛ بدنتان نیز ضعیف است. خودارضایی در پریودی باعث آشفتگی شده و بدن شما را کثیف می‌کند. اگر طی این دوران خودارضایی کردید؛ دقت کنید که بعد از آن بدن خود را تمیز کنید.

تمیز کردن بدن بعد از خودارضایی در قائدگی مشابه با تمیز کردن بدن بعد از رابطه جنسی است. با شوینده مناسب بدن خود را به خوبی پاکسازی کنید. البته تا حد امکان از این عمل در طی قائدگی اجتناب کنید تا نیازی به پاکسازی بعد از آن نباشد.

دوره ترک خودارضایی

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید