بلاگ

خودارضایی در پسران و عوارض آن

خودارضایی در پسران و عوارض آن

خودارضایی در پسران و عوارض آن

امروزه دسترسی به فیلم‌های پورنوگرافی و تحریک کننده برای همه راحت شده است. بسیاری از پسران از سنین کم، تحت تاثیر فیلم‌های پورن قرار گرفتند و هفته‌ای چندبار و یا حتی روزانه چندبار خودارضایی می‌کنند.

حتی یک لحظه به عواقب این عمل فکر هم نمی‌کنند. خودارضایی در پسران عوارض بسیاری دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

 

خودارضایی در پسران و عوارض آن

زود انزالی

یکی از ابتدایی‌ترین مشکلات برای پسران زودانزالی است. انزال زودرس به عنوان یکی از مشکلات جنسی در پسران و جوانان شناخته می‌شود که ممکن است به دلایل مختلف اتفاق بیفتد، یکی از اصلی ترین این دلایل خودارضایی است.

بسیاری از پسران در دوران نوجوانی و جوانی به این عمل اعتیاد پیدا می‌کنند و اراده آن‌ها قادر به کنترل این عمل نیست. جالب است بدانید بسیاری از پسران به دلیل اینکه نتوانستند این عمل را کنترل کنند، از شدت خوداراضایی دچار مرگ ناگهانی شده‌اند!

زودانزالی به دلیل خودارضایی برای پسران منجر به افزایش استرس، نگرانی و افسردگی می‌شود و در نهایت بر روی روابط شخصی و روانی آن‌ها تأثیرگذار باشد.

تاثیر خودارضایی در زودانزالی

 

دیر انزالی

مشکل اصلی و مهم دیگر دیر انزالی یا تجربه نکردن انزال حین رابطه جنسی است!

دیرانزالی، یا عدم تجربه انزال در سن‌های معمولی، ممکن است به دلیل فعالیت خودارضایی در پسران رخ دهد البته پسران در سنین کم به دلیل نرسیدن به بلوغ جنسی، ممکن است اصلا انزال را تجربه نکنند و این نرمال است.

خودارضایی بیش از حد، در کوتاه مدت باعث زودانزالی و در دراز مدت باعث دیرانزالی و تأخیر در تجربه انزال می‌شود.

این مشکل برای پسرانی که در دوران نوجوانی هستند بسیار نگران کننده است. می‌تواند برای پسران منجر به استرس و نگرانی شود، زیرا ممکن است احساس کنند که عملکرد جنسی طبیعی خود را از دست داده‌اند یا عملکرد جنسی مناسبی ندارند.

تاثیر خودارضایی در دیرانزالی

 

مشکلات مربوط به روابط | خودارضایی در پسران و عوارض آن

دیر انزالی

داشتن روابط سالم برای پسرانی که دچار اعتیاد به خودارضایی هستند، کمی دشوار است.

جدای از مشکلات ذکر شده در بخش بالا که روابط را به طور کامل ضعیف می‌کنند؛ از بخش عاطفی و روانشناسی نیز رابطه دچار مشکل خواهد شد.

 

مقایسه پارتنر خود با سوپر مدل‌ها

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

اگر اقلیت پسرانی که به پورن و گرافی اعتیاد ندارند را نادیده بگیریم؛ می‌توانیم بگوییم تمام پسران ویدیوهای سایت‌های پورنوگرافی را دنبال می‌کنند. پسران در سن کم، مثل نوجوانی و ابتدای جوانی به دلیل اینکه تجربه‌های کمتری دارند شروع به مقایسه‌های نادرست می‎کنند.

بنابراین شریک از جنسی خود، که وی نیز تجربه زیادی ندارد؛ توقع سوپر مدل دارند یا اینکه از نقص‌های بدن وی خورده میگیرند. این رابطه را به طور کلی خراب می‌کند.

 

سردی روابط | خودارضایی در پسران و عوارض آن

برای بعضی از پسران، خودارضایی به عنوان یک الگوی رفتاری برای ارتباطات جنسی آینده آن‌ها تأثیر می‌گذارد. پسرانی که به خودارضایی اعتیاد دارند ممکن است روزانه بیشتر از 1 بار این عمل را انجام دهند.

بنابراین هر زمانی که پیش پاتنر خود باشند،  نسبت به او سرد برخورد می‌کنند. این منجر به سرد شدن رابطه می‌شود یا پسران را در فرندزون گرفتار میکند.

 

افسردگی

خودارضایی با صلاح های مختلفی مثل اضطراب از پذیرش خود، انزوا، نگرانی از انگیزه‌های جنسی و احساس گناه باعث افسردگی در پسران می‌شود. احساس‌های روانی این چنینی به فرد حجوم می‌آورد و باعث افسردگی و انزوا می‌شود.

یکی از عواقب این مشکل مودی شدن پسران است. پسران قبل از خودارضایی که سطح هورمون جنسی بالایی دارند؛ به شدت مضطرب و خشمگین هستند؛ که موجب پرخاشگری به اطرافیان می‌شود.

از طرفی بعد از خودارضایی به دلیل پایین رفتن سطح تستسترون دچار بی‌حالی، کاهش انرژی و بی حوصلگی می‌شوند.

 

عوارض خودارضایی و مشکلات جسمی در پسران

خودارضایی در پسرها و عوارض

پسران با هر بار خودارضایی بیشتر از 30 ماده معدنی و ویتامین از طریق منی از دست می‌دهند. این باعث کمبود ویتامین می‌شود و ممکن است باعث اختلالات هورمونی نیز شود.

از مشکلات جسمی این عمل می‌‍شود به درد استخوان و مفاصل، اسکالپ و شوره سر اشاره کرد. برای جبران این کار می‌توانید از مکمل‌های غذایی و ویتامین‌ها استفاده کنید.

 

مشکلات مربوط به آلت تناسلی

خودارضایی در نوجوانی

برخی تحقیقات محدود نشان داده‌اند که خودارضایی ممکن است باعث کج شدن آلت تناسلی شد.

همچنین این عمل موجب حساس شدن پوست آلت شده و باعث بروز مشکلات پوستی می‌شود. برای اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه فرمایید:

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی آقایان

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی خانم‌ها

 

سخن پایانی

برای حل مشکلات مربوط به خودارضایی پسران و عوارض آن، توصیه می‌شود که با مشاوره و راهنمایی به درک بهتری از بدن خود و کنترل بیشتر بر تجربه‌های جنسی خود برسید تا بهبودی دست یابید و این عمل را کنترل کنید.

برای شروع تهیه دوره ترک خودارضایی از سایت ما را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید