بلاگ

خودارضایی در ادیان و مذاهب

خودارضایی در ادیان

خودارضایی در ادیان

خودارضایی عوارض بسیار زیادی دارد. ادیان مختلف آن را گناه می‌شمارند و اکثر رهبران ادیان اعتقاد دارند که هیچوقت یک مومن نباید خودارضایی کند. اما اینکه کتب مختلف به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در این باره چه گفته‎‌اند. ادامه این محتوا است.

 

خودارضایی در ادیان | تورات، انجیل، قرآن، اسلام، مسیحیت، یهودیت

در متون کتب مقدس به صورت مستقیم یا غیر مستقیم حرفی از خودارضایی آورده نشده است. بیشتر صحبت‌ها درباره این موضوع نقل قول شده از طرف پیامبران، اولیا و امامان است.

 

اشارات خودارضایی در قرآن

حدیث و سخنان امامان و قرآن درباره خودارضایی

قرآن تاکید بر حفظ عفاف و پاکدامنی دارد. در اکثر سوره‌ها این کتاب مقدس مردم را به حفظ پاکدامنی و دوری از گناه دعوت می‌‍کند.

در این کتب مقدس به طور مستقیم یا غیرمستقیم درباره خودارضایی صحبتی نشده است. اما درباره مسائل جنسی آیاتی وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را آورده‌ایم.

 

آیه 30 از سوره نور (سوره 24):

“قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ۚ ذَٰلِكَ أَزْكَىٰ لَهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ”

“به مؤمنان بگو: چشمان خود را بند کنند و نسبت به فرج‌های خود حفاظت نمایند؛ این کار پاکیزه‌تر و پسندتر برای آنهاست. خداوند خوب آگاه از اعمال آنهاست.”

 

آیه 21 از سوره المؤمنون (سوره 23):

“قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ ۝ الَّذِينَ هُمْ فِي صَلَاتِهِمْ خَاشِعُونَ ۝ وَالَّذِينَ هُمْ عَنِ اللَّغْوِ مُعْرِضُونَ ۝ وَالَّذِينَ هُمْ لِلزَّكَاةِ فَاعِلُونَ ۝ وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ”

“رستگاری (در دنیا و آخرت) برای مؤمنان است که در نمازهای‌شان خاشع و خضوع‌ گذارند و از سخنان بیهوده اجتناب می‌کنند، و در ردیف اولین دارای زكات‌اند؛ و آنها که فرج خود را حفظ می‌دارند.”

 

این کتاب مقدس تاکید دارد که از اندام‌های تناسلی خود حفاظت کنید و به هوای نفستان دست بر گناه نزنید.

تفسیر دقیق این آیات را باید توسط یک عالم دینی درخواست کنید. اما معنی که از آن استخراج می‌شود. همین است که نوشته شده است.

 

احادیت امامان و پیامبران درباره خودارضایی

اسلام و احادیث درباره خودارضایی

بسیاری از امامان تفسیر برخی از آیات را مبتنی بر ترک خودارضایی می‌دانند و تاکید دارند که مومن هرگز نباید خودارضایی کند.

 

امام علی (علیه‌السلام):

“هر کس که تا قیامت عورت خود را حفظ کند، خداوند او را از هر بلا و خطری ایمن خواهد ساخت.”

 

امام صادق (علیه‌السلام):

“هر کس که فرزند خود را در علم نیکو تربیت دهد و او را به حسن اخلاق ادب ببخشد، خداوند در علم، اخلاق و دینی متفقه و در هر مسأله‌ای که در آن نیازمند علم و آگاهی است، او را هدایت خواهد کرد.”

 

همانطور که میبینید به طور مستقیم آیه‌ای در قرآن کریم درباره خودارضایی وجود ندارد. اما این کتاب مقدس زنا و هم جنس بازی را منع اعلام کرده است.

 

خودارضایی در تورات

تورات کتاب مقدس یهودیان است. این دین نیز خودارضایی را منع می‌کند. اما در آیات کتاب مقدس آن نیز مطلبی مستقیم یا غیر مستقیم درباره خودارضایی گفته نشده است.

یهودیان نیز مانند مسلمانان زنا را به شدت بد می‌دانند و کسی که زنا می‌کند را محکوم به کشته شدن می‌پندارند. این دین همجنس بازی را مکروه اعلام کرده است.

 

خودارضایی در مسیحیت

خود ارضایی در ادیان تورات، انجیل، قرآن، اسلام، مسیحیت، یهودیت

انجیل کتاب مقدس مسیحیان است. اما در این کتاب نیز به طور صریح آیه‌ای درباره خودارضایی وجود ندارد. در ادامه به بخش‌هایی از کتاب مقدس مسیحیان می‌پردازیم؛

 

سفر 1 کورنتوس (1 Corinthians) 6:18-20:

“Flee from sexual immorality. Every other sin a person commits is outside the body, but the sexually immoral person sins against his own body. Or do you not know that your body is a temple of the Holy Spirit within you, whom you have from God? You are not your own, for you were bought with a price. So glorify God in your body.

این آیه‌ای انجیل است که در آن تاکید بر این شده است که از بدن خود حفاظت کنید. می‌گوید به بدن خود گناه نکنید زیرا بدن شما روح‌القدس است.

 

سفر متی (Matthew) 5:27-28:

“You have heard that it was said, ‘You shall not commit adultery.’ But I say to you that everyone who looks at a woman with lustful intent has already committed adultery with her in his heart.”

در این آیه مسیحیت به شدت مردم را از زنا منع می‌کند . درباره زنا مسیحیت سخت گیر ترین دین است.

در این آیه می‌گوید حتی اگر به زنی نگاه کردید و در دل و فکر خود با نیتی شهوت‌ران به او فکر کردید. به معنی زنا کردن است.

 

سخن پایانی خودارضایی در ادیان

همه ادیان زنا، همجنس بازی و افکار مخرب جنسی را منع اعلام کرده‌اند. می‎توان از این مضوع چنین نتیجه‌ای گرفت که افرادی که مرتکب خودارضایی می‌شوند نیز جز همین موارد هستند.

کسانی که خودارضایی می‌کنند، افکار شهوت‌ران دارند، آن‌ها زنان یا مردان را در ذهن خود تصور می‌کنند و یا ویدیوهای پورنوگرافی را میبینید.

در همه حالات فکرهای بد و انرژی جنسی دیگران را وارد ذهن و قلب خود می‌کنند و این موضوع نشان از گناه است. به همین دلیل است که بسیاری از اولیا در همه ادیان به شدت خودارضایی را ممنوع اعلام می‌کنند.

علاوه بر این خودارضایی انرژی پاک که در انجیل و تورات به آن انرژی روح القدس می‌گویند را محدود می‌کند.

 

برای ترک این موضوع به شما دوره ترک خود ارضایی با تدریس دانیال نظامی را پیشنهاد می‌دهیم.

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید