بلاگ

تغذیه برای جبران خودارضایی

تغذیه برای جبران خودارضایی

تغذیه برای جبران خودارضایی

اگر خودارضایی یا رابطه جنسی دارید نیازمند یک رژیم غذایی مناسب هستید. خودارضایی اگر هر روز انجام شود باید هرچه سریع تر متوقف شود و رژیم غذایی غنی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید. در صورتی که روزانه این کار را انجام می‌دهید آسیب شدید و جبران ناپذیری به بدن خود وارد می‌کنید

علائم شایع اولیه این آسیب نظیر خستگی جسمانی، کمبود انرژی، اختلال در نغوذ، کاهش حساسیت‌های جنسیتی، اختلال در خواب، اختلال در روابط، کناره‌گیری اجتماعی، کاهش انگیزه و پریشانی احساسی خواهد شد.

علائم ثانویه طبق جدید ترین تحقیقات علمی شامل کاهش شدید سطح تستسترون و افزایش خطر ایجاد توده‌ها یا هموروئید را از طریق آسیب رساندن به راست روده وریدی، احتقان خون در بالشتک‌های مقعدی و تورم شبکه وریدی رکتوم [شبکه هموروئیدی] را افزایش دهد.

با این حال اگر این عمل برای شما به عادت تبدیل شده است و فعلا قادر به ترک آن نیستید باید یک برنامه تغذیه برای جبران خودارضایی داشته باشید.

 

تغذیه برای جبران خودارضایی

غذا برای خودارضایی

ممکن است قبل از رسیدن به سن بلوغ زمان ارضا شدن کوتاه باشد؛ اما با رسیدن به سن بزرگسالی این زمان افزایش پیدا می‌کند و برای تکرار این عمل نیازمند قدرت زیاد مچ و ساعد خواهید بود. علاوه بر اینکه با هربار خودارضایی مقدار هورمون جنسی زیادی از بدن شما خارج می‌شود و سطح انرژی و تمرکز شما را کاهش می‌دهد.

اگر آقا باشید برای تولید اسپرم به مقدار بیشتری تغذیه سالم نیاز دارید و اگر این مقدار را در اختیار بدن خود قرار ندهید، بیضه ها قادر به ساخت اسپرم نخواهند بود یا اسپرم ها ضعیف شده و قدرت بارداری ندارند.

اگر خانم باشید و با ابزار‌های جنسی این کار را انجام دهید هر بار مقدار زیادی ترشحات واژن آزاد می‌شود یا اگر از روان کننده‌ها استفاده شود ممکن است به بافت واژن آسیب وارد شود و خراش های سطحی باعث عفونت های شدید و ایجاد کیست شوند.

در هر صورت اگر خودارضایی می‌کنید و اگر رابطه جنسی دارید نیازمند تغذیه برای جبران خودارضایی و رابطه جنسی خود هستید.

 

ویتامین و مواد معدنی مایع منی شامل چه هستند؟

 

پروتئين مورد نیاز برای جبران خودارضایی

برای اینکه بدانید هر بار با خودارضایی چه املاحی را از دست می‌دهید. به موراد زیر دقت کنید.

منی یک مرد حاوی ویتامین C، کلسیم، مس، ویتامین B7 (بیوتین)، ویتامین B3 (نیاسین)، کلر، اسید سیتریک، فروکتوز، اسید لاکتیک، منیزیم، نیتروژن، فسفر، پتاسیم، سدیم، ویتامین B12 و روی است.

بنابراین با هر بار خودارضایی به راحتی 16 ریزمغذی از بدن شما خارج می‌شود. با این توصیف بهتر است از خود بپرسید که روزانه چند عدد مولتی ویتامین مصرف می‌کنید؟

رژیم غذایی شما شامل چند گرم گوشت قرمز، گوشت سفید (ماهی، میگو و مرغ)، کربوهیدارت، کالری و قند است؟

با هر بار خودارضایی به راحتی دچار کمبود ویتامین خواهید شد. درحالیکه رژیم غذایی مناسبی ندارید، به طور منظم ورزش نمی‌کنید، حجم کاری شما ممکن است زیاد باشد و رژیم غذایی شما فقیر است.

 

خودارضایی می‌کنم، باید اجتناب کنم از:

قبل از اینکه به رژیم غذایی و تغذیه مناسب و غنی توجه کنیم باید لیستی از نبایدها تهیه کنید. مواردی هستند که باید از آن‌ها اجتناب کنید تا آسیب‌ها را کنترل کنید.

 • فست فود
 • الکل
 • دخانیات
 • کافئین
 • نیکوتین
 • نشستن زیاد پشت کامپیوتر
 • مصرف داروهای جنسی
 • تماشای پورنوگرافی
 • بی‌خوابی
 • پرسه زدن های بی مورد در سوشال مدیا
 • روابط ناسالم

قبل از داشتن رژیم غذایی چه عاداتی بسازم؟

ساخت عادت برای ترک خودارضایی

قبل از اینکه به رژیم غذایی توجه کنید باید مواردی از فعالیت ها را جایگزین موارد بالا کنید:

 

پیاده روری

شاید حجم کاری شما یا حتی حوصله‌تان، شما را از ثبت نام در باشگاه دور کرده باشد. نیازی به باشگاه رفتن و زدن وزنه های سنگین نیست. کافی است که روزانه 30 دقیقه پیاده روی کنید. حتی نیازی به دویدن نیست! فقط پیاده روی ساده.

 

دوری از سوشال مدیا

از حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی که باعث تحریک شما می‌شود خارج شوید؛ هرچیزی که باعث تحریک و انحراف افکار شما می‌شود را از خودتان دور کنید.

 

لغو اکانت سایت های پورن

دیگر فیلم‌ها پورنوگرافی در سایت‌ها مشاهده نکنید و اگر اکانتی در این سایت‌ها دارید، آنها را پاک کنید.

 

پیدا کردن روابط سالم و جدید

افراد سمی را از زندگیتان خارج کنید و به جای آن با آدم های جدید ارتباطات سالمی را شروع کنید.

 

تهیه دوره ترک خودارضایی

 

رژیم غذایی افرادی که خودارضایی می‌ کنند

تغذیه برای جبران خود ارضایی

رژیم غذایی یک فرد سالم باید مجوعه‌ای از پروتئین زیاد، چربی‌های مفید، کربوهیدرات متوسط و قند و کالری پایین باشد. اما فردی که خودارضایی می‌کند نیازمند قند و کالری و کربوهیدرات زیاد در کنار پروتئین و چربی های زیاد  است.

افرادی که خودارضایی می‌کنند یا رابطه جنسی دارند، کالری زیادی می‌سوزانند و به بدن خود در صورت افراط آسیب می‌زنند.

 

پروتئین

اینکه روزانه چقدر پروتئین مصرف کنید نسبت به وزن، قد و سن شما قابل اندازه گیری است. اما به طور کلی سعی کنید نسبت به گذشته پروتئین بیشتری مصرف کنید.

پروتئین شما باید از طریق مصرف گوشت، مرغ، ماهی و میگو تامین شود. مصرف غذاهای دریای را جدی بگیرید. غذاهای دریایی سرشار از اسید چرب و فسفر هستند. این غذاها زودتر آسیب‌ها و کمبود ویتامین بدن را جبران می‌کنند.

مصرف تخم مرغ و تخم کدو به دلیل دارا بودن ترکیبات غنی باید بخشی از رژیم غذایی روزانه شما باشد.

 

ویتامین ها

برای دریافت ویتامین‌ها از طریق میوه و آجیل اقدام کنید. ترکیباتی مثل آب هویج، آب کرفس، آب پرتقال، شیرانبه، شیرموز، اسفناج و سیب برای شما ضروری هستند. سعی کنی هروز از آجیل‌هایی مثل مغز گردو، بادام و پسته مصرف کنید.

 

مولتی ویتامین

داشتن یک مولتی ویتامین در کنار رژیم غذایی شما انتخاب هوشمندانه‌ای است. می‌توانید از مکمل های حاوی زینک، آهن، سلنیوم و ویتامین های گروه B استفاده کنید.

 

سخن پایانی تغذیه برای جبران خودارضایی

با استفاده از موارد بالا یک برنامه تغذیه برای خودارضایی خود تهیه کنید. در کنار مصرف غذاهای سالم حتما از مولتی ویتامین ها استفاده کنید.  

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید