بلاگ

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

خودارضایی علاوه بر اینکه روی مغز تاثیرات منفی دارد، در فیزیولوژیک بدن، روابط، رفتار، عادات، خواسته‌ها و … تاثیرگزار هستند.

در این مقاله به تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی پرداخته‌ایم. با ما در سایت راهبری همراه باشید.

 

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

طی سال هایی که اینترنت رشد کرده است. سایت‌های پورنوگرافی نیز رشد قابل توجهی داشته‌اند و بیشترین میزان ترافیک را تجربه کرده‌اند. در گذشته دیدن تصاویر جنسی بیشتر در مجلات جنسی که در برخی از کشورهای خاص قابل چاپ بوده‌اند دیده می‌شده است.

یا فیلم هایی که توسط بازیگران پورن ساخته شده و روی نوار در اختیار مردم قرار میگرفت. اما در زمان حال حاضر با این حجم از تکونولوژی‌ها با وجودی که حتی سایت‌های پورن فیلتر هستند اما دسترسی به آنها برای کودکان تا بزرگسالان به راحتی ممکن است.

بیشتر مردان دچار اعتیاد به پورنوگرافی هستند. به میزانی که ممکن است در خیابان یا محل کار یا هرجایی که کمی وقت اضافه پیدا می‌کنند، شروع به تماشای آن کنند. قافل از اینکه دیدن آن روی مغز تاثیر بد و منفی می‌گذارد.

 

تاثیر منفی فیلم‌ های مستهجن

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

توانایی‌هایی ما مثل دیدن، شنیدین و لمس کردن موجب برقراری و ساخت عصب‌ها درون مغزمان می‌شود. سلول‌های مغزی مسیرهایی ایجاد می‌کنند و این مسیرها هربار با تکرار کردن عادت موردن نظر تقویت می‌شود.

حال این را تصور کنید که افراد روزانه فیلم‌های پورن را می‌بیندد.

به نظر شما چه عصبی در حال تقویت شدن است؟

چه نیازی در حال رشد کردن است؟

مدام و مدام دستور تولید هورمون جنسی، دستور نعوظ و دستور دیدن یک فیلم دیگر توسط مغز صادر می‌شود. مغز ما مانند ظرفی خالی است و ما اگر آن را با عادات مفید کنترل نکنیم، او با عادات مخربی که ناخودآگاه ساخته‌ایم ما را کنترل می‌کند.

با دیدن زیاد این فیلم‌ها کنترل ذهن شما از دستتان خارج می‌شود. به جایی میرسید که اگر یک روز این فیلم‌ها را نبینید نمی‌توانید از خودارضایی لذت ببرید و یا حتی از رابطه جنسی لذت ببرید.

همچنین مشاهده این فیلم‌ها باعث اختلال نعوظ در بسیاری از افراد در هنگام روابط جنسی می‌شود.

 

دلایل عدم نعوذ و اختلال نعوذ مردان

  • مشکلات روانی
  • افسردگی
  • استرس
  • مصرف مواد
  • ژنتیک
  • مشکلات فیزیلوژیک
  • مصرف سیگار
  • چاقی
  • سبک زندگی ناسالم
  • اعتیاد به پورنوگرافی

مشکلات پورنوگرافی در خودارضایی

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

بازیگران پورن برای دیده شدن و نمایش دادن بدن خود کار می‌کنند. آن ها بهترین بدن‌ها را دارند و توان جنسی بالایی دارند. البته فتوشاپ و ادیت حرفه‌ای نیز بی‌تاثیر نیست.

همه این موارد موجب تحریک بیشتر شما می‌شود. پس اعتیاد به خودارضایی را افزایش می‌دهد و آن را بیشتر از کنترل شما خارج می‌کند. تا حدی که در اوقات فراقت دلتان می‌خواهد کمی پورن ببیند و از هنر نمایی بازیگر های لذت ببرید.

اما دنیای واقعی با آنچه در سایت های جنسی وجود دارد متفاوت است. یکی از مهم‌ترین تاثیرات خودارضایی بر پورنوگرافی این است که در روابط خود دچار اختلال نعوذ می‌شوید؛ ممکن است با شریک جنسی خود به مشکل بخورید چرا که او یک بازیگر نیست.

 

نتیجه گیری

برای ترک تماشای فیلم‌های پورنوگرافی باید خودارضایی را ترک کنید. بنابراین سعی کنید از همین الان برای بهتر شدن، شروع کنید.

بهترین تصمیم شما می‌تواند تهیه دوره ترک خودارضایی باشد. دوره‌ای که به هزاران نفر برای ترک این عادت کمک کرده.

دیدگاهتان را بنویسید