بلاگ

تاثیر ورزش بر خود ارضایی

ورزش و خودارضایی

تاثیر ورزش بر خود ارضایی

سوال اساسی که برای ورزشکاران وجود دارد ارتباط بین بدنسازی و خودارضایی است. اینکه خودارضایی میتواند باعث از دست رفتن توده عضلانی شود؟ یا اینکه تاثیر ورزش بر خودارضایی چیست؟

 

تاثیر ورزش بر خود ارضایی

به طور کلی هیچ مطالعه علمی در رابطه با ورزش و خودارضایی وجود ندارد. اما مطالعات تخصصی زیادی در رابطه با اینکه فعالیت جنسی میتواند روی ورزش تاثیر بیشتری بگذارد وجود دارد.

در مقالات قبلی از سایت راهبری اعتیاد به خودارضایی هیچ نتیجه مثبتی برای شما ندارد و از بحث مقاله امروز ما خارج است. با این حال در این محتوا در رابطه با تاثیر ورزش بر خودارضایی توضیح میدهیم.

 

تعداد دفعات مجاز خودارضایی برای بدنسازان

تاثیر ورزش بر خودارضایی

در ابتدا باید بدانید که با خودارضایی و یا فعالیت جنسی هورمون های دوپامین و اندروفین در بدن شما شروع به ترشح کردن می‌کند. این دو هورمون برای بدن بسیار مفید هستند که باید مراقب آن‌ها باشید چراکه هورمون‌های اعتیاد آوری هستند. با فعالیت جنسی این دو هورمون ترشح می‌شوند و میتوانند به ریکاوری و آرام شدن بدن شما بعد از تمرین کمک کنند.

به طور کلی خودارضایی تاثیری روی افزایش توده عضلانی ندارد و البته برخی بر این باورند که  سطح انرژی که با خودارضایی، بدن شما از دست میدهد؛ موجب کاهش توده عضلانی می‌شود اما این موضوع تایید شده نیست.

برخی بر این باورند اگر هفته‌ای 1-3 بار خودارضایی داشته باشید، مشکلی برای بدن شما پیش نخواهد آمد. در حالی که این موضوع از نظر علمی صحت ندارد و به طور قطعی نمی‌توان آن را تایید کرد.

 

مضرات خودارضایی و ورزش

بدن شما برای داشتن حس خوب نیاز به ترشح هورمون اندورفین و دوپامین دارد. با ورزش کردن میزان زیادی از این دو هورمون به بدن جاری می‌شود؛ بدون اینکه دچار اعتیاد به آن ها شوید.

اما با انجام دادن خودارضایی، شما منجر به ترشح مقدار زیادی اندورفین و دوپامین در کوتاه‌ترین زمان ممکن درون بدن خود می‌شوید؛ نظیر یک شوک جند دقیقه‌ای می‌ماند و البته فورا اثرات آن از بین می‌رود و شما را به سمت اعتیاد به تکرار این عملِ افزایش انرژی لحظه‌ای می‎برد.

در حین چند ساعتی که ورزش می‌کنید به طور منظم، کنترل شده و آهسته دوپامین و اندورفین مورد نیاز شما در عروق خونی جاری می‌شود. این روش کاملا ایمن است و برای بدن عالی است.

بنابراین اگر دچار اعتیاد به خودارضایی هستید، ورزش میتوانید این اعتیاد را از بین برده و سیستم ایمنی و جنسی بدن شما را در حالت تعادل قرار دهد.

 

دلیل ارضا شدن هنگام ورزش

ارضا شدن برای زنان و مردان متفاوت است. بسیاری از ورشکاران حین تمرینات ورزشی دچار ارضای جنسی می‌شوند. طبق جدیدترین مقالات، ارضا شدن به نگرش و طرز فکر افراد بستگی دارد و اگر حین ورزش، ارضا میشوید دلیل آن ممکن است این باشد که تمرکز خود را روی ورزش نگذاشته‌اید بلکه تمرکزتان روی مسائل جنسی است. در این مواقع باید افکارتان را به سمت تمرین معطوف کرده و افکار جنسی را منحرف کنید.

ورزش میتواند سطح تستسترون که هورمون جنسی در زنان و مردان است را افزایش دهد و باعث افزایش گردش خون در ناحیه تناسلی شود. بنابراین میتواند میل به برانگیختگی را حین تمرین افزایش دهد.

تاثیر خوداراضایی بعد از تمرین

بسیاری ممکن است با خودارضایی بعد از تمرین متوجه افزایش عملکرد خود شوند، اما از آنجایی که تمرین های استقامتی بدنسازی، باعث خستگی می‌شوند ممکن است برخی از افراد دچار خستگی شوند.

تاثیر ورزش بر خودارضایی برای هر فرد،  زن یا مرد متفاوت است؛ بنابراین باید عملکرد خود را با خوداراضایی یا بدون خودارضایی در ورزش بررسی کنید.

 

ترک کردن خود ارضایی

دیدگاهتان را بنویسید