بلاگ

تاثیر خودارضایی در ازدواج

تاثیر خودارضایی در ازدواج

تاثیر خودارضایی در ازدواج

از مهمترین سوال‌هایی که افرادی که خودارضایی می‌کنند باید قبل از ازدواج از خود بپرسند این است که: تاثیر خودارضایی در ازدواج چیست؟

با ازدواج می‌توان خودارضایی را ترک کرد؟

در همین ابتدا این را بدانید که خودارضایی باعث اختلال در روابط زوج‌ها می‌شود و به هیچ عنوان نمی‌توانید با وجود اعتیاد به خودارضایی روابط جنسی موفقی بعد از ازدواج خود داشته باشید.

 

خودارضایی

افرادی که خودارضایی می‌کنند چند دسته هستند. گروهی که به دلیل محروم بودن از روابط جنسی خودارضایی می‌کنند و گروهی که به این عمل اعتیاد پیدا کرده‌اند.

افرادی که دچار این اعتیاد شده‌اند به احتمال زیاد دچار اعتیاد به پورنوگرافی و یا تخلیات هستند. فردی که چنین احساساتی دارد در رابطه یا یک شریک جنسی، قبل یا بعد از ازدواج دچار اختلال می‌شود.

 

خودارضایی بعد از ازدواج

تاثیر خودارضایی در زنان و مردان بعد از ازدواج با یکدیگر متفاومت است؛ اما برای هر دو جنس عواقب بدی را به همراه دارد.

قبل از ازدواج خودارضایی می‌تواند به پاکدامنی افراد کمک کند. از روابط نامشروع که به جسم و روح آسیب می‌بیند جلوگیری کند و موجب ذخیره انرژی جنسی و معنوی فرد برای خود او باشد. اما بعد از ازدواج به زوجین آسیب جدی وارد می‌کند.

رابطه جنسی مناسب و اصولی، بخش اصلی یک ازدواج موفق و عاشقانه است. اگر افراد متاهل خودارضایی کنند، باعث کاهش میل و گرایش خود به شریک زندگی خود شده و این مورد باعث اختلال و مشکلات زناشویی، کم شدن علاقه طرفین و از دست رفتن رابطه سالم خواهد شد.

 

ترک خودارضایی با ازدواج

همانطور که بالا توضیح دادیم اگر صرفا جز گروهی باشید که به دلیل محروم بودن از رابطه جنسی خودارضایی می‌کند و روی این موضوع کنترل کامل دارد؛ خودارضایی بر روی ازدواج شما تاثیر منفی نمی‌گذارد.

اما از کجا می‌فهمید که به آن اعتیاد ندارید؟ یا اینکه علاقه شما به خودارضایی بیشتر از رابطه جنسی نیست؟ دلیل اینکه نباید خودارضایی کنید همین است!

با خودارضایی میل شما به شریک جنسی‌تان کم می‌شود؛ توقعتان از شریکتان به اندازه یک سوپر مدل افزایش پیدا می‌کند؛ نقص‌های او را بدون فکر با بازیگران صنعت پورنوگرفای مقایسه کرده و باعث رنجش او و کاهش احساست خود به وی خواهید شد.

بنابراین تاثیر خودارضایی بر ازدواج کاملا وخیم و بد است و حتی موجب از دست رفتن ازدواج نیز می‌شود!

اگر فکر می‌کنید با ازدواج می‌توانید مشکلات جنسی خود را برطرف کرده و اعتیاد به خودارضایی را ترک کنید؛ کاملا در اشتباه هستید.

 

ترک کردن خودارضایی

 

ترک خودارضایی قبل از ازدواج

همانطور که در مقالات پیشین توضیح دادیم. خودارضایی قبل از ازدواج به بلوغ جنسی کمک می‌کند، اما از مضرات آن از دست دادن کنترل جنسی است.

اگر دچار اعتیاد به خودارضایی هستید؛ فکر ازدواج را از سر خود بیرون کنید و برای کنترل احساسات جنسی خود اقدام کنید. احساس تحریک جنسی و ارضا شدن موجب آزاد شدن بسیاری از هورمون‌ها می‌شود که فرد به اشتباه فکر می‌کند عاشق است و باید ازدواج کند.

بنابراین باید بدن شما در بهترین و طبیعی‌ترین وضعیت خود باشد و پس از آن اقدام به ازدواج کنید.

 

سخن پایانی

برای اینکه تاثیر خودارضایی بر ازدواج شما محدود شود و به عبارتی خودارضایی بر زندگی شما تاثیری نگذارد، باید قبل از ازدواج به سراغ کنترل احساست جنسی خود بروید و این عمل را ترک کنید.

سپس با مغز و ذهنی پاک، به دور از هوس و پلیدی برای ازدواج تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید