بلاگ

تاثیر خودارضایی بر لاغری

تاثیر خودارضایی بر لاغری

تاثیر خود ارضایی بر لاغری

لاغری به خاطر خودارضایی یکی از مسائلی است که همواره از آن صحبت شده است. اما در واقع تأثیر خودارضایی بر وزن بدن به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مقاله آنها را به اتفاق با هم بررسی میکنیم. با ما در راهبری همراه باشید.

 

آیا خودارضایی باعث لاغری میشود؟

مفهومی که به تازگی در بین مردم رواج پیدا کرده این است که خود ارضایی به طور مستقیم بر وزن بدن تأثیر می‌گذارد؛ که این طرز فکر اشتباهی است. در حالی که عده‌ای نیز ممکن است فکر کنند که خود ارضایی باعث لاغری و کاهش وزن آن‌‌ها شده است. در حالیکه مطالعات علمی بر این عقیده است که خودارضایی آنچنان که مردم عادی فکر می‌کنند باعث لاغری و کاهش وزن نمی‌شود.

 

آیا خودارضایی باعث کاهش وزن می‌شود؟

خودارضایی به طور مستقیم باعث کاهش وزن نمی‌شود. هیچگونه مدرک پزشکی‌ای مبنی بر اینکه خودارضایی باعث کاهش وزن می‌شود وجود ندارد.

کاهش وزن یک فرآیند پیچیده است که شامل عوامل مختلفی مانند رژیم غذایی، فعالیت بدنی و ژنتیک می‌شود. در حالی که خودارضایی ممکن است باعث افزایش ضربان قلب و سوزاندن کالری های اضافی بدن هم شود.

میزان کالری‌‌های سوزانده شده در خودارضایی اغلب بسیار کم است و نمی‌توان آن را جایگزینی برای ورزش کرد یا رژیم های غذایی سالم دانست.

 

تاثیر ورزش بر خودارضایی

 

بهترین کار این است که بر روی یک سبک زندگی سالم متمرکز شوید و با توجه به تشخیص پزشک تغذیه یک برنامه غذایی مقوی را برای خود اختصاص دهید.

 

آیا خودارضایی باعث ضعف می‌شود؟

در حالت معمول خود ارضایی باعث ضعف نمی‌شود. ممکن است پس از ارضاع فرد، احساس ضعف موقتی بوجود بیاید. اما در کل، مدرک علمی معتبری برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

یکسری افراد اعتقاد دارند که خودارضایی می‌تواند منجر به ضعف فیزیکی یا خستگی شود، اما مدرکی بابت این ادعا وجود ندارد. در حالی که تحریک جنسی و انزال می‌تواند باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون شود، اما این احوالات موقت بوده و ضعف فیزیکی طولانی مدتی را برای بدن ایجاد نمی‌کند.

آیا خودارضایی باعث سوزاندن کالری می‌شود؟‌‌

این امکان وجود دارد که خود ارضایی بتواند به سوزاندن کالری کمک کند، اما حجم زیادی از کالری بدن را نمیسوزاند . خود ارضایی یک ورزش نیست و منجر به سوزاندن کالری تاثیرگذاری نمی‌شود. اگرچه تحریک جنسی و انزال می‌تواند فشار خون و ضربان قلب را افزایش دهد، اما انرژی مصرفی ای که در حین خود ارضایی صرف میشود اکثرا حجم زیادی از کالری را از نمیسوزاند.

خودارضایی شاید به شما کمک کند مقداری کالری بسوزانید، اما نه به اندازه‌ای که ورزش، رابطه جنسی و دیگر فعالیت‌ها باشد.

طبق مطالعاتی که انجام شده نشان داده می‌شود که میانگین کالری سوزانده شده در طول فعالیت جنسی با شریک زندگی 101 کیلو کالری در مردان و 69.1 کیلو کالری در زنان بوده است.

دوره ترک خودارضایی

دیدگاهتان را بنویسید