بلاگ

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی خانم ها

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی خانم ها زنان و دختران

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی خانم ها ، زنان و دختران

یکی از رایج ترین پرسش‌ها تاثیر خودارضایی در آلت تناسلی زنان است. به طور کلی تحقیق در این زمینه محدود است با این حال به طور علمی خود ارضایی هیچ تاثیر مخربی بر روی سلامت دستگاه و آلت تناسلی زنان و دختران ندارد.

حین خودارضایی اعصاب دستگاه تناسلی زنان بر انگیخته شده، واژن منعطف و روان می‌شود. بنابراین ممکن است حین خودارضایی احساس کنید کمی کلیتوریس بزرگ‌‌تر و دهانه واژن بازتر شده است که به دلیل گردش خون و برانگیختگی است.

 

تاثیر خودارضایی بر واژن

تاثیر خودارضایی بر واژن

روحیه و استرس

در صورت نداشتن رابطه جنسی یا به دلیل برخی از باورهای رفتاری و اعتقادی ممکن است زنان مجبور به خودارضایی باشند.

اگر خودارضایی به یک اعتیاد تبدیل شود؛ یک عادت مخرب خواهد شد و تاثیر منفی بر سلامت زنان می‌گذارد. به عنوان مثال در صورت انجام ندادن، باعث استرس و کاهش تمرکز می‌شود.

 

روابط جنسی

یکی از دلایلی که زنان در حین رابطه جنسی دیرتر ارضا می‌شوند؛ خودارضایی است. با خود ارضایی زنان به شناخت کاملی از نقاط حساس بدن خود می‌رسند که شریک جنسی ممکن است در یافتن آن موقعیت کمی ناتوان باشد و ناکارامد عمل کند. بنابراین خانم‌ها حین رابطه جنسی به ارگاسم نمی‌رسند.

 

عفونت

یکی از مهم ترین مشکلات تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی خانم‌ها، عفونت است. به طور کلی 90% زنان در معرض ابتلا به عفونت های قارچی واژن، رحم و تخمدان‌ها هستند.

درمان عفونت‌ها نیازمند زمان است. خودارضایی با ابزرهای جنسی آلوده یا دست‌ها ممکن است باعث عفونت قارچی در دختران و زنان شود.

 

خودارضایی و پرده بکارت

تاثیر خودارضایی بر پرده بکارت

استفاده داخلی از ابزارهای جنسی در دختران باعث آسیب به پرده بکارت می‌شود. اما مالش هیچ تاثیر مخربی نخواهد داشت.

البته اگر خودارضایی به شدت و با ابزارهای جنسی مخرب انجام شود؛ ممکن است باعث التهاب، سوزش، زخم و عفونت دستگاه تناسلی شود.

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی مردان

 

خودارضایی و تغییر رنگ و شکل آلت تناسلی زنان

همانطور که گفته شد خودارضایی باعث تغیر رنگ و شکل آلت تناسلی زنان نمی‌شود. برخی از تغییرات هورمونی در زنان و مقاومت به انسولین باعث تغییر رنگ و شکل دستگاه تناسلی خواهد شد. بنابراین اگر احساس می‌کنید که چنین مشکلی دارید حتما آزمایش بررسی تعادل هورمون‌ها و قند خون بدهید.

حین خودارضایی به دلیل افزایش گردش خون شدید و حسایت اعصاب این ناحیه ممکن است کلیتوریس کمی تغییر اندازه داشته باشد که بعد از ارگاسم به حالت اولیه خود باز میگردد.

 

آیا خودارضایی باعث ناباروری در زنان می‌شود؟

این پرسش هیچ اعتبار علمی ندارد و بیشتر به دلیل ناآگاهی افراد است که پرسیده می‌شود.

خودارضایی تاثیری بر روی سلامت تخمدان‌ها و رحم بانوان ندارد و تاثیری بر روی عدم باروری نمی‌شود.

 

سخن پایانی تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی خانم ها

خودارضایی هیچ آسیب به سلامت رحم، تخمدان‌ها، و دستگاه تناسلی زنان نمیزند. با این حال اگر دچار تغییرات و مشکل خاصی هستید بهتر است که برای معاینه به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

تهیه دوره ترک خودارضایی از سایت راهبری

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید