بلاگ

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی آقایان

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی آقایان

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی آقایان ، مردان و پسرها

خودارضایی عملی است که برای رسیدن به ارگاسم و لذت جنسی بین زنان و مردان انجام می‌شود. بیشتر زنان و مردان در سنین 14 تا 35 سالگی هفته‌ای چندبار خودارضایی می‌کنند.

این عمل عواقبی به همراه دارد و اگر هر روز در طولانی مدت انجام شود به سلامت جنسی و سلامت عمومی بدن آسیب می‌زند. با این حال سوالی که اکثر مردان می‌پرسند درباره تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی است.

بسیاری بر این باورند که استمنا باعث آسیب به آلت تناسلی و کوچک شدن آن می‌شود. در این مقاله به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم. با ما در سایت راهبری همراه باشید.

 

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی

آلودگی اطلاعات در رسانه‌های اجتماعی باعث جا افتادن این باور غلط شده است که خودارضایی میتواند سایز آلت جنسی مردان را تغییر دهد. در واقع این عمل هیچ ربطی به سایز آلت جنسی ندارد.

سایز آلت تناسیلی آقایان تنها به ژنتیک، تحولات طبیعی فرد در نوجوانی و شرایط جسمی وی بستگی دارد.  بنابراین به طور کلی باید بدانید که استمنا هیج تاثیر مستقیمی بر سایز فیزیکی آلت آقایان ندارد.

 

خودارضایی باعث کوچک شدن آلت تناسلی می‌شود؟

تاثیر خودارضایی بر الت تناسلی پسرها

سایز آلت شما تنها به ژنتیکتان باز میگردد. البته ممکن است در شرایط مختلف محیطی، مثل سرمای شدید آقایان به طور موقت دچار کوچک شدن سایز شوند و این تنها به دلیل دمای محیط است و موقتی است.

به محض اینکه در شرایط محیطی مناسب قرار بگیرید. سایز شما به حالت نرمال خود بازمیگردد.

 

خودارضایی باعث بزرگ شدن آلت تناسلی می‌شود؟

طبق جدید ترین تحقیقات خودارضایی روی بزرگ شدن سایز تاثیری ندارد. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ دلیل علمی وجود ندارد که خودارضایی تاثیر دائمی بر روی سایز آلت تناسلی داشته باشد. این تنها یک تصور غلط است.

 

خودارضایی چه تاثیری بر سلامت جنسی و آلت تناسلی دارد؟

تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی مردان

عفونت و آلودگی ـ تاثیرخودارضایی بر آلت تناسلی مردان

اگر در شرایط نامناسب و بدون رعایت نکات بهداشتی دست به این اقدام بزنید؛ بدون شک دچار ابتلا به باکتری و یا ویروس ها خواهید شد. بنابراین باید از سلامت جنسی خود مراقبت کنید و در یک محیط استریل با رعایت نکات بهداشتی دست به اقدام بزنید.

افرادی که خودارضایی می‌کنند یا رابطه جنسی دارند باید دسته کم 6 ماهی یکبار برای چکاپ به پزشک مراجعه کنند تا سلامت آن ها از لحاظ ابتلا به عفونت باکتریالی چک و بررسی شود.

 

عفونت جنسی و عفونت ادراری ـ تاثیرخودارضایی بر آلت تناسلی پسرها

در صورت استفاده از وسایل جنسی و استریل نکردن آن ها دچار عفونت جنسی و ادراری خواهید شد.

 

آسیب به کلاهک ـ تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی آقایان

یکی از رایج ترین مشکلات، آسیب دیدن کلاهک آلت است. آلت از سه بخش مختلف ساخته شده است.

  • ریشه که باعث اتصال آلت به بدن می‌شود
  • بدنه
  • کلاهک

.

خودارضایی باعث کج شدن آلت تناسلی می‌شود؟

به طور علمی این عمل نباید باعث انحراف الت تناسلی شود. دلیل کج شدن آلت به اختلالات و تحولات جنسی و بیماری‌های مربوط به بافت های تناسلی باز میگردد.

با این حال آسیب های کوچک در دراز مدت ناشی از ارتباط جنسی یا خودارضایی باعث انحراف آلت تناسلی خواهد شد.

برخی از پزشکان بر این باورند که این انحراف میتواند ناشی از آناتومی بدنی فرد باشد و برخی بر این باورند که موقع انجام دادن استمنا ممکن است آلت تناسلی به سمت چپ یا راست کشیده شود و این عمل در طولانی مدت باعث کج شدن آلت خواهد شد.

 

اندازه آلت تناسلی

آیا خودارضایی حرام است

رسانه‌ها باعث این شده‌اند که توقع افراد از سایز آلت خود افزایش پیدا کنید. سایز طبیعی آلت در حالت نعوذ بین 12 تا 15 سانتی متر است و اگر سایز آلت شما در حالت نعوذ کمتر از 7.5 سانت باشد در آن صورت دچار کوچک بودن آلت تناسلی هستید.

بنابراین اهمیت اصلی در رابطه با این موضع احترام به تنوع ژنتیک و بدن افراد است و لذت از رابطه جنسی ربطی به سایز ندارد. در مقاربت جنسی، لذت بردن زن به توانایی های جنسی مرد در پیش بردن ارتباط بستگی دارد.

 

سخن پایانی

امیدواریم به سوال تاثیر خودارضایی بر آلت تناسلی پاسخ داده باشیم. با این حال دقت کنید که بدن خود را همان گونه که هست بپذیرید و خود را با بازیگران پورنوگرافی مقایسه نکنید.

از سلامت جنسی خود حفاظت کنید و تنها روی شناخت موقعیت‌های جنسی در رابطه با پارتنر خود توجه کنید.

خرید دوره ترک خودارضایی

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید