بلاگ

آیا خودارضایی حرام است

آیا خودارضایی حرام است

آیا خودارضایی حرام است ؟

آیا استمنا یا خودارضایی حرام است ؟ سوالی که از نوجوانی در سر همه ما بوده است. در مدرسه یا محیط‌های اجتماعی همیشه افراد می‌گویند خودارضایی نکنید و حرام است.

اینکه خودارضایی از نظر ادیان چه معنایی دارد را در مقاله خودارضایی از نگاه ادیان و مذاهب توضیح دادیم؛ حال اینکه آیا حرام و گناه است را در این مقاله توضیح می‌دهیم. با ما در سایت راهبری همراه باشید.

 

خودارضایی حرام است ؟

اینکه بدانید به طور دقیق حرام، مکروه و گناه است باید به نظر ادیان دینی خود رجوع کنید. در دین اسلام در کتب مقدس (قرآن) به طور مستقیم هیچ کلامی درباره گناه بودن خودارضایی وجود ندارد.

اما برخی احدایث از طرف امامان مذهب شیعه وجود دارد. طبق سخنان امامان خودارضایی گناه است و نباید مرتکب این عمل شوید.

با این حال برای بررسی دقیق تر به عالم یا مرجع دینی خود مراجعه کنید.

 

در چه صورت خودارضایی گناه نیست؟

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

در دین اسلام خودارضایی گناه است. درواقع عالمان با صراحت می‌گویند هر گونه مالش شخص با خود برای رسیدن به لذت جنسی گناه و حرام است.

اما اگر برای تهیه آزمایش باشد، در خواب اتفاق بیوفتد و برای سلامتی فرد ضرورت داشته باشد گناه ندارد.

 

آیا گناه خودارضایی بخشیده می‌شود؟

خودارضایی افراطی آسیب شدیدی به سلامت فرد وارد می‌کند و دلیل اینکه این عمل گناه محسوب می‌شود برای حمایت و حفاظت از خود شخص است. تصور کنید که کسی بگوید خودارضایی بخشیده می‌شود. در چنین شرایطی افراد تا حدی این عمل را تکرار می‌کردند که نه تنها به دستگاه تناسلی خود بلکه مغز و اعصاب خود آسیب وارد کنند.

بسیاری از مراجع دینی یا عالمان سخن خنده داری به افراد دین دار می‌گویند. اینکه در ازای صدقه دادن یا پرداخت هزینه ای به مرجع دینی، وی طلب آمرزش می‌کند و باعث بخشش تمام گناهان فردی که خودارضایی کرده می‌شود. باید حواستان به سخنان بیهوده و مطالب غیر علمی باشد.

 

احادیث بزرگان دین درباره حرام بودن خودارضایی

 

پیامبر اکرم:

“هر کس اعضای خود را حفظ کند، من او را پرهیز و عفاف میکنم.”

 

مراجع تقلید دین اسلام در ایران:

تمام مراجع تقلید این عمل را گناه و به شدت حرام اعلام کرده‌اند.

برای پیدا کردن احادیث دقیق تر درباره این موضوع بهتر است به کتب تاریخی و معتبر دینی مراجعه کنید.

در قرآن کریم دراین باره به طور مستقیم و غیر مستقیم هیچ آیه‌ای وجود ندارد.

 

عوارض خودارضایی | آیا خودارضایی حرام است

خودارضایی پیامدهای ناگواری برای سلامت ذهن و بدن شما دارد. و عوارض این کار برای زنان و مردان متفاوت است.

 

عوارض خوداضایی مردان

تاثیر پورنوگرافی در خودارضایی

در مردان یکی از اصلی ترین این عوارض مشکلات مربوط به نعوذ و انزال است. اگر به طور افراطی این عمل را تکرار کنید به دستگاه تناسلی خود آسیب وارد  می‌کنید.

با انجام این عمل سطح تستسترون بدن شما به طور ناگهانی کاهش پیدا می‌کند. این کاهش هورمون جنسی باعث کاهش و افت شدید انرژی در آقایان خواهد شد.

یکی از شایع ترین مشکلات برای آقایان کج شدن آلت تناسلی است.

عدم تمرکز از مشکلات ذهنی این عمل است. فکر شما به طور ناخودآگاه هر روز در زمان‌های خاصی به سمت این موضوع می‌رود ممکن است گاهی به این سوال که آیا خودارضایی گناه است فکر کنید؛ اما با اعتیاد به این عمل قدرت تمرکز خود را از دست خواهید داد.

 

خودارضایی در زنان

خودارضایی در زنان

زنان از طریق وسایل و ابزارهای جنسی به احتمال بسیار به زیاد به خود آسیب می‌زنند. دچار بیماری‌های جنسی شایع مثل عفونت خواهند شد.

نکته‌ای بسیار مهم برای خانم‌ها این است که به سلامت هورمون‌های جنسی و تخمک‌های خود توجه کنند. اگر خودارضایی به گونه‌ای باشد که به تخمک‌های شما آسیب بزند احتمال باروری کم می‌شود.

تغیر شکل ناحیه تناسلی درخانم‌های در اثر مالش ایجاد می‌شود.

زنان نقطه تحریک جنسی خود را به خوبی باخودارضایی پیدا می‌کنند و بعد از آن ممکن است در روابط جنسی خود دچار دیرانزالی و سرد مزاجی شوند.

 

آیا خودارضایی باعث ایدز می‌شود ؟

سوال پرتکراری که اغلب میپرسند این است که با خودارضایی ایدز می‌گیرم یا خیر؟ حواستان باشد ایدز از طریق ارتباط جنسی با فرد بیمار و تذریق از طریق خون ممکن است. البته ممکن است موارد دیگری نیز وجود داشته باشد که با مراجعه به منابع علمی معتبر می‌توانید پی ببرید.

خودارضایی فرد به تنهایی باعث ایدز نمی‌شود؛ زیرا ویروس ایدز در محیط بیرون وجود ندارد. جایی که این ویروس زنده می‌مانند درون بدن فرد بیمار است. پس اگر با شخصی که به این بیماری ابتلا است ارتباط برقرار کنید آنگاه دچار این بیماری خواهید شد.

 

سخن پایانی آیا خودارضایی گناه است

خودارضایی در دین اسلام حرام و گناه است. پس اگر فرد دین داری هستید خودارضایی برای شما ممکن است باعث آلوده شدن به گناه شود.

به طور کلی این عمل در صورت اعتیاد عوارض و پیامدهای ناگواری به دنبال دارد و به شما آسیب می‌زند. پس بهتر است میل جنسی خود را کنترل کنید. برای ترک خودارضایی می‌توانید محصول ترک خودارضایی سایت راهبری را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید