بلاگ

آیا خودارضایی باعث زودانزالی می‌ شود

آیا خودارضایی باعث زودانزالی می‌ شود

آیا خودارضایی باعث زودانزالی می‌ شود ؟

 

آیا خودارضایی باعث زودانزالی می‌ شود

در پاسخ به این سوال باید ابتدا سوال دیگری مطرح شود؛ زود انزالی برای مردان یا زودانزالی برای زنان؟

خودارضایی نتایج متفاومتی در رابطه با زود انزاالی در مردان و زنان دارد، که در این مقاله با آن میپردازیم؛ پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

زود انزالی چیست؟

آیا خودارضایی باعث زودانزالی می‌ شود

برای انزال زودرس یک تعریف واحد وجود ندارد.

ولی برخی بر این باورند که ارضا شدن در کمتر از یک دقیقه را زودانزالی می‎گویند.

 

خودارضایی در زنان باعث چه چیزی می‌شود؟

بسیاری از زنان خودارضایی می‌کنند. زنانی که مجرد یا متاهل هستند، چراکه خودارضایی به شناخت بیشتر کمک کرده و مراحل به ارگاسم رسیدن را فراهم می‌کند. در زنان خودارضایی باعث می‌شود که فرد بداند چه نقاطی از بدن وی تحریک پذیرتر و حساس‌تر است.

با این حال زنان با انجام خودارضایی، میتوانند به یک شناخت نسبی، نسبت به نقاط حساس خود برسند و ارگاسم خود را کنترل کنند. زنان ارگاسم چندگانه دارند بنابراین می‌توانند با تکرر این کار دچار به اوج رسیدن های مکرر شوند.

اما هیچ مقاله معتبری برای تایید این موضوع وجو ندارد که خودارضایی در زنان باعث زودانزالی می‌شود. در واقع در فرهنگ‌های مختلف ممکن است به نیاز زن حین رابطه جنسی توجه نشود و وی به خوبی در وضعیت برانگیخته شدن به صورت کامل قرار نگیرید.

چرا که سیستم عصبی بدن زنان حساس‌تر و پیچیده‌تر است؛ زنان احتیاج بیشتری به ناز و نوازش‌های قبل از رابطه جنسی دارند و اگر شریک جنسی آن‌ها را به خوبی تحریک نکند و اطلاعات دقیقی از بدن زن نداشته باشد، ممکن است زن دچار دیر انزالی یا ارضا نشدن به طور کلی حین رابطه جنسی شود.

 

خودارضایی در مردان باعث چه چیزی می‌شود؟

نوجوانان یا حتی مردان میانسال ممکن است دچار زود انزالی باشند. زودانزالی دلایل متعددی میتواند داشته باشد. البته به طبع و ژنتیک هر فرد متفاومت است.

بسیاری بر این باورند که خودارضایی در مردان ممکن است باعث زود انزالی یا PE شود. در واقع هیچ مقاله علمی معتبری مبنی بر تایید این موضوع وجود ندارد. طبق جدیدترین مقالات، رسیدن به ارگاسم در زمان‎‌های متفاومت همه به عواطف، احساست و وضعیت روانی فرد حین خودراضایی یا رابه جنسی بستگی دارد.

 

نتیچه گیری آیا خودارضایی باعث زودانزالی می‌ شود

به عنوان سخن پایانی گفت این دو هیچ رابطه مستقیمی با یکدیگر ندارند. در واقع اینکه خودارضایی باعث زود انزالی شود یک افسانه است و هیچ مقاله علمی برای تایید اینکه با خودارضایی مکرر دچار زود انزالی یا دیر انزالی می‌شوید، وجود ندارد.

اما اینکه اعتیاد به خودارضایی میل شما به رابطه جنسی با یک شریک و پارتنر را کاهش دهد، وجود دارد. به همین دلیل در اسرع وقت به فکر ترک کردن خودارضایی خود باشید. ما در سایت راهبری به شما کمک خواهیم کرد.

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید