بلاگ

آلفرد کینزی کیست؟ بیوگرافی و تحقیقات جنسی الفرد کینزی

آلفرد کینزی ـ سایت راهبری

آلفرد کینزی

آلفرد کینزی پدر علم جنسی و سکسولوژی است. این شخصیت در سال ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ شاخه جدیدی از تحصیلات جنسی تحت عنوان سکسولوژی را پیشنهاد داد و خود را پدر علم سکسولوژی معرفی کرد. مطالعات او حول تمایلات جنسی مردم است.

او توانست با مطالعات خود و ارائه مدارک معتبر یک انقلاب جنسی در کشورهای غربی پدید آورد.

 

بیوگرافی آلفرد کینزی

آلفرد کینری متولد ۲۳ ژوئن ۱۸۹۴ در ایالات متحده آمریکا است. او در دانشگاه هاروارد در زمینه جانورشناسی و گیاه شناسی تحصیل کرد و مدرک دکترای این دانشگاه را دریافت کرد.

بعد از آن فارغ‌التحصیلی بر روی تمایلات جنسی ۱۸۵۰۰۰ انسان تحقیق کرد و توانست دو جلد کتاب را چاپ کند. اما تحقیقات او به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند.

تحقیقات کینزی بیشتر در حوزه تحریک جنسی، آمیزش جنسی و پیشگیری از بارداری بود.

او در سال ۱۹۴۷ موسسه تحقیقات جنسی خود در دانشگاه ایندیانا تاسیس کرد.

بسیاری از مردم آلفرد کینزی را به عنوان یک بشارت دهنده سکولار یاد می‌کنند که حساسیت‌های جدیدی درباره تمایلات جنسی مردم ارائه داد و یک انقلاب به پا کرد.

از طرفی مردم از او به شدت انتقاد می‌کنند و مطالب او را قبول نداشته و جنسیت زده می‌دانند. با این حال آثار و تحقیقات او به سرعت بین المللی شدند.

الفرد کینزی در ۲۵ آگوست ۱۹۵۶ در سن ۶۲ ساگلی بر اثر حمله قلبی درگذشت.

 

پژوهش و کتاب ‌های آلفرد کینزی

الفرد کینزی در زمنیه تمایلات جنسی زنان و مردان تحقیقات بسیار زیادی کرده است و توانست این تحقیقات را در قالب دو جلد کتاب تحت عنوان‌های “اخلاق و رفتار جنسی مردان” و “اخلاق و رفتار جنسی زنان” چاپ کند.

از کتاب اول او یعنی اخلاق جنسی مردان بسیار تمجید شد و حدود  ۲۰۰ هزار نسخه از آن به فروش رسید.

 اما کتاب دوم او که حول رفتار جنسی زنان بود حدود ۶۰۰۰ فروش در آن مانداشت و انتقادهای شدیدی از آن صورت گرفت.

با این حال این دو کتاب، کینزی را به یک ستاره‌ تبدیل کرد و تا مدت‎ها کتاب ‌های کینزی در صدر پرفروش ترین ها بودند.

آلفرد چارلی کینزی ، مقیاسی را طراحی کرد که جهت گیری جنسی مردم را اندازه گیری می‌کند، و آن را با نام مقیاس کینزی معرفی کرد.

این مقیاس شامل اندازه‌های صفر تا شش است که ۰ به معنای کاملاً دگرجنس گرا و ۶ کاملاً همجنس گرا است. بعد از وی همکاران او رتبه x را نیز به این مقیاس اضافه کردند که این رتبه برای بی جنس گرایان است.

وی در کتاب دوم خود به نام رفتارهای جنسی زنان نوشته است: بیش از ۶۰% زنان تجربه خودارضایی، ۲۸% تجربه همجنس گرایی و ۳% تجربه رابطه جنسی با حیوان را داشتند.

علاوه بر این او ادامه می‌دهد که هدف از این تحقیقات این است که به شناخت و دانش مردم در زمینه جنسی وسعت دهد.

میتوان به طور تقریبی تخمین زد که این متخصص جنسی حدود ۱۵ سال بی ‌وقفه روی تمایلات انسان در تمام جهت‌ و زوایای موجود تحقیق کرده است.

 

سخنرانی های آلفرد کینزی

اولین سخنرانی و بحث عمومی او در مورد ساختار جنسی و فیزیولوژیکی، در دانشگاه ایندیانا انجام شد و این ایده را ارائه کرد که ازدواج‌های دیرهنگام اساساً برای سلامتی مضر هستند.

در این سخنرانی دکتر کینزی درباره بی‌خبری گسترده از بنیادهای سکس و فیزیولوژی صحبت کرد و بیان کرد که عدم داشتن دانش جنسی و رابطه جنسی موجب آسیب‌های روانی شدیدی روی انسان‌ها می‌شود.

 

تحقیقات غیراخلاقی کینزی

کینزی سعی بر این داشت که به صورت عملی تحقیقات خود را گسترش دهد بنابراین با کارمندان اداره خود شروع کرد. او این تحقیقات عملی را لازم اجرا میدانست.

البته بعد از تحقیقات بر روی کارمندان خود روی کودکان نیز این تحقیقات را انجام داد که منجر به خشم عمومی شد.

علاوه بر این‌ها او از تحقیقات عملی خود با کارمندان یا مشتری‌های خود فیلم نیز میگرفت که بعد از لو رفتن و پخش شدن تعدادی از این فیلم ها، برای او دردسر ساز شدند و مشکلات قانونی برای او پیش آوردند.

 

دوره ترک خود ارضایی

 

تحقیقات آلفرد کینزی

الفرد کینزی در تحقیقات کتاب اول خود تحت عنوان رفتارهای جنسی مردان، از ۳۰۰ کودک به طور عملی استفاده کرده بود. این کودکان رنج سنی ۵ ماهه تا ۱۴ ساله بودند.

حتی او از  اطلاعات ۹ مردی که تجربه رابطه جنسی با کودکان را نیز داشته‌اند در تحقیقات خود استفاده کرده بود.

این گفته‌ها را کودکان یا والدین آن‌ها بیان کرده‌اند. در زمان حیات وی درباره این مسئله هیچ توضیحی داده نشد.

با تحقیقات وی طی سال‌های زندگی‌اش، مسئله تحقیق درباره مسائل جنسی بسیار عادی سازی شد.

 

باور و عقاید کینزی

آلفرد کینزی دکترای جانور شناسی داشت به همین علت انسان را مانند حیوان می‌دانست و باور داشت که انسان نیز مانند حیوان، باورها و امیال جنسی خاص و متفاوتی دارد.

از دیدگاه او همجنس گرایی امری طبیعی بود. که البته امروزه همجنس گرایی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته تایید شده است.

حتی چنین افرادی می‌توانند با یکدیگر به راحتی و به طور قانونی ازدواج کنند اما در زمان وی در بسیاری از نقاط آمریکا همجنس‌گرایی مجازات‌های سنگینی داشت. بنابراین بسیاری او را بی بند و بار می‌دانستند.

 

سخن پایانی

علی رغم برخی از تحقیقات نادرست کینزی که پیامدهای ناگواری برای وی داشت، او از مسائلی همچون خودارضایی، همجنس گرایی و ارگاسم زنان پرده برداشت چراکه قبل از او و در دوران او همچنان این مسائل را بسیار مبتذل و نادرست می‌داستند.  

الفرد کینزی گام بزرگی در جهت افزایش دانش جنسی جامعه نسل خود و نسل‌های بعدی برداشت و راه این تحقیقات را برای سایر همکارن خود به صورت گسترده‌ای باز کرد.

امروزه مسائل خودارضایی، ارگاسم زنان، رابطه جنسی والدین و همجنس گرایی از حوزه ممنوعیت خارج شده و در بسیاری از کشورها به عنوان نیاز اساسی جامعه تلقی می‌شود.

درحالیکه این مسائل در زمان آلفرد کینزی و حتی امروزه در کشورهای توسعه نیافته مجازات داشته و دارند.

.

خرید دوره ترک خودارضایی

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • بیشتر این که کمک کنه پدر همه رو درآورد. با مزخرفات این بشر چه افرادی که سرنوشتشون خراب شد

دیدگاهتان را بنویسید